9 порад батькам, які допоможуть навчити дитину постояти за себе

- Будь впевнений у своїх діях і думках. (Підтримуйте у своїй дитині позитивну самооцінку, хваліть за висловлену особисту думку. Хваліть за хороші вчинки, навчіть реагувати на власні помилки. Цінуйте свою дитину і його успіхи, і тоді вона буде впевнена в собі.)

- Вір у краще. (Навчіть дитину помічати хороше, не зациклюватися на негативі. Людині-оптимісту простіше сприймати світ, такі люди притягують до себе таких же позитивних людей і такий же позитив.)

- Ти маєш право на особисту думку. (Слід створювати різні умови для спілкування з різними людьми, підключати дітей до цього спілкування, щоб вони вчилися висловлювати свою думку, починати і підтримувати розмову. Досвід спілкування з різними людьми в різних ситуаціях додасть впевненості в собі.)

- Битися - не найкращий варіант. Не завжди бійка є найкращим способом виходу із ситуації. Часто вона тільки посилює її. Слова набагато краще допомагають в таких ситуаціях!

- Ніколи не підтримуй дітей, які дражнять тебе або інших. (Навчіть дитину тому, що у нього і в інших людей є ім'я, яке є справжньою цінністю. Всі інші прізвиська і дражнилки повинні ігноруватися.)

- Ніколи не бійся відмовлятися і говорити «ні». (Важливо, щоб дитина розуміла, що у неї є вибір. Що вона завжди може відмовитися, сказати «ні». І найголовніше, її вибір будуть поважати.)

- Звертайся по допомогу. (Навчіть дитину просити про допомогу, якщо вона сама не справляється. В першу чергу звернутися варто до батьків.)

- Займайся спортом. Спорт, особливо якщо є успіхи, дуже піднімає впевненість у собі і в своїх силах. Спорт розвиває терпіння і витримку.

- Нікому не дозволяй порушувати свої права. Ніхто не має права примушувати тебе діяти проти твоєї волі, погрожувати тобі, дражнити або завдавати болю. Якщо тобі некомфортна ситуація, варто зібратися з духом і захистити себе словами або діями. Але і ти теж не повинен порушувати права інших людей!

Кiлькiсть переглядiв: 291

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.