Деякі поради батькам під час конфліктів з дітьми

/Files/images/sots_ped/111.jpg В наш час досить гостро постає питання стосунків в сім’ї, а саме конфлікт «батьків і дітей». Батьки і діти належать до різних поколінь, у них абсолютно різний світогляд. Між цими поколіннями ніколи не може бути абсолютного розуміння, єдності, хоча кожне з поколінь несе свою правду.

У ранньому віці конфлікт проявляється у вигляді крику, сліз, капризів. З дорослішанням дитини, «дорослішають» і приводи для конфліктів. Часто в основі конфлікту лежить бажання батьків настояти на своєму. Діти, перебуваючи під тиском з боку батьків, починають чинити опір, а це призводить до непослуху, впертості. Нерідко батьки, вимагаючи щось чи забороняючи дітям що-небудь робити, не достатньо роз’яснюють причину заборони чи вимог. Це призводить до непорозумінь, наслідком чого є взаємна впертість, а іноді й ворожнеча.

Необхідно знайти час для бесід з дитиною, аргументувати всі заборони, вимоги, які висувають батьки. Багато тат і мам не розуміють, де знайти час, якщо треба багато працювати, щоб забезпечити матеріальні потреби родини. Але якщо не буде порозуміння у сім'ї, то кому потрібне це матеріальне забезпечення?
Слід пам’ятати, що модель поведінки дитина наслідує у своїй сім'ї, де набуває такі якості як довіра, страх, товариськість, боязкість, упевненість. А також вона знайомиться зі моделями поведінки в конфліктних ситуаціях, які їй демонструють батьки, самі того не помічаючи.

Тому важливо, щоб батьки були уважними у своїх висловлюваннях та поведінці. Усі конфліктні ситуації потрібно намагатися зводити до мінімуму і вирішувати їх спокійно. Дитина повинна бачити, що батьки радіють не тому, що добилися свого, а що вдалося уникнути конфлікту. Потрібно вміти просити пробачення і визнавати свої помилки перед дітьми. Навіть якщо дитина викликала у вас масу негативних емоцій, яким ви дали волю, слід заспокоїтися і пояснити дитині, що не можна таким чином висловлювати свої почуття.

Сподіваємось, що у ваших сім'ях буде панувати злагода та взаєморозуміння.

С.В.Чачина – соціальний педагог школи

Кiлькiсть переглядiв: 251

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.